טיפול אקנה (Acne)

אקנה הוא מצב עור המאופיין בנקודות שחורות, נקודות לבנים, פצעונים וציסטות. זה יכול להיגרם על ידי שינויים הורמונליים, מתח וגורמים אחרים. אקנה בפנים יכולה להיות בעיה גדולה עבור אנשים שנמצאים בעין הציבורית.

ישנן דרכים רבות לטפל באקנה. אחת מהן היא באמצעות טיפולים מקומיים הנמרחים ישירות על העור. טיפולים אלה עשויים לכלול בנזואיל פרוקסיד או חומצה סליצילית הפועלות על ידי מאבק בחיידקים והפחתת דלקת.

הדרך הטובה ביותר להסיר אקנה מהפנים שלך היא באמצעות טיפולים מקומיים המכילים בנזואיל פרוקסיד או חומצה סליצילית מכיוון שמרכיבים אלה נלחמים בחיידקים ומפחיתים דלקת שעלולה לגרום להתפרצויות אקנה בפנים שלך.

אקנה היא מחלת עור שאנשים רבים חווים. זה יכול להיות מביך ולעתים קרובות זה משאיר צלקות על הפנים. ניתן לטפל באקנה באמצעות מגוון מוצרים, אך הדרך היעילה ביותר להיפטר מאקנה היא שימוש בבנזואיל פרוקסיד.

בנזואיל פרוקסיד הוא תרכובת כימית המשמשת כבר עשרות שנים כטיפול באקנה. החומר הפעיל שלו נקרא בנזואיל פרוקסיד והוא פועל על ידי הרג את החיידקים הגורמים לאקנה.

בנזואיל מי חמצן הוכח כמפחית דלקת, אדמומיות ונפיחות הקשורים להתפרצויות אקנה.

זה גם עוזר לייבש עודפי שומן מהעור שעלולים לגרום להתפרצויות.

אקנה היא מצב העור השכיח ביותר בעולם. ההערכה היא שכ-85% מבני הנוער וכמעט 50% מהמבוגרים סובלים מאקנה בשלב מסוים. זה יכול להיות מצב שקשה להתמודד איתו מכיוון שהוא יכול להוביל לצלקות, הערכה עצמית נמוכה ודיכאון.

ישנן מספר דרכים בהן תוכל לסייע בטיפול באקנה. אתה יכול להשתמש במוצרים ללא מרשם כמו תכשירי ניקוי בנזואיל פרוקסיד או טיפולים מקומיים כמו קרם Retin-A. אתה יכול גם לנסות תרופות מרשם כמו אנטיביוטיקה או Accutane שהן יעילות יותר אך מגיעות עם יותר תופעות לוואי.

אקנה זה לא רק משהו שמשפיע על המראה הפיזי שלך, יש לו גם השפעות פסיכולוגיות עליך, מה שהופך את זה עוד יותר חשוב להיפטר מהאקנה במהירות וביעילות לפני שהוא הופך.

איך אפשר לטפל באקנה?

אקנה הוא מצב עור שניתן לטפל בו בדרכים רבות. חשוב למצוא את הטיפול המתאים לסוג העור שלך ולחומרת האקנה שלך.

ישנם טיפולי אקנה רבים זמינים ללא מרשם ותרופות מרשם שתוכל להשתמש בהן לטיפול באקנה. אפשרויות הטיפול כוללות קרמים מקומיים, אנטיביוטיקה, בנזואיל פרוקסיד, אמצעי מניעה אוראליים ורטינואידים.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות אם יש לך אקנה קלה הוא לנקות את הפנים שלך עם ניקוי עדין פעמיים ביום ולהרטיב אותם עם תחליב קל או קרם. אם זה לא עובד בשבילך, זה הזמן לעבור לטיפולים חזקים יותר כמו קרמים מקומיים או אנטיביוטיקה דרך הפה.

אקנה היא מצב עור שכיח מאוד המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זה לא רק בעיה קוסמטית – זה יכול לגרום לאי נוחות פיזית ולמצוקה פסיכולוגית. לכן חשוב למצוא את הטיפול הטוב ביותר לאקנה לצרכים שלך.

ישנן דרכים רבות לטפל באקנה, אך כולן תלויות באיזה סוג יש לך ועד כמה היא חמורה. ישנם גם טיפולים טבעיים רבים שיכולים לעזור לך להיפטר מאקנה מבלי שתצטרך להשתמש בתרופות מרשם או בכימיקלים קשים אחרים.

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לזהות איזה סוג של אקנה יש לך, כדי שתדע איזה טיפול יתאים לך ביותר. ישנם ארבעה סוגים: אקנה קומדונלית, דלקתית, פפולופוסטולרית וסיסטיקה. אקנה קומדוני הוא בעיקר נקודות שחורות ונקודות לבנות; לאקנה דלקתי יש פים

אקנה הוא מצב עור שניתן לטפל בו בשיטות שונות. מאמר זה ידבר על הדרכים השונות לטיפול באקנה וכיצד הן פועלות.

אקנה היא מצב עור שכיח המשפיע על בני נוער ומבוגרים כאחד. זה נגרם כאשר עודף חלב, או שמן, מצטבר בנקבוביות שלך וסותם אותן. זה מוביל לנקודות לבנים, נקודות שחורות, פצעונים וציסטות על העור שלך. אקנה אינו מדבק ואינו יכול להתפשט מאדם אחד למשנהו באמצעות מגע או מגע עם חפצים כגון מגבות או סדינים.

הטיפול הנפוץ ביותר באקנה הם תרופות מקומיות כגון בנזואיל פרוקסיד (BP) שניתן למרוח ישירות על העור לאחר ניקוי יסודי במים או בתכשיר ניקוי מתאים. BP פועל על ידי הפחתת חיידקים על פני השטח של העור ומתחת לפני השטח של העור (הזקיק), בעוד חומצה סליצילית פועלת על ידי פתיחת נקבוביות כדי להרוג חיידקים הגורמים לאקנה. חומרים מקומיים אחרים המשמשים באקנה כוללים קלינדמיצין, חומצה אזלאית, אריתרומיצין ומטרונידזול. תוכנית טיפול עשויה לכלול שימוש באחד או יותר מהם בשילוב. ניתן להשתמש ברטינואידים מקומיים גם להפחתת היווצרות אקנה ותסמיניה. אנטיביוטיקה כגון אריתרומיצין או קלינדמיצין הן טיפולי קו ראשון לאקנה דלקתי בינוני עד חמור (אקנה מקבץ או נודולרי). הם פועלים על ידי הריגת החיידקים הגורמים למחלה, מפחיתים דלקת ומסייעים בכך להפחית . האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה (AAD) ממליצה לאנשים לעבוד עם רופא עור מוסמך כדי לקבוע את תוכנית הטיפול הטובה ביותר לאקנה שלהם. באופן כללי, AAD אינה ממליצה על רטינואידים מקומיים לשימוש בשמונת השבועות הראשונים של ההריון. לאחר הערכת העור וההיסטוריה הרפואית שלהם, הרופא שלך יוכל לקבוע אם מרשם רטינואיד אקטואלי בשבילך. הרופא שלך יוכל גם להמליץ על המשטר האקטואלי הטוב ביותר עבור האקנה שלך בהתבסס על סוג העור וההיסטוריה הרפואית שלך. טיפול בעור כדי לסייע בשליטה באקנה, לרוב מומלץ לאנשים להשתמש בתכשיר ניקוי ללא מרשם עם פורמולה מיוחדת עם קצף נמוך שנועדה למזער את כמות השמן המופקת על ידי העור. כמה מוצרים שצוינו כמועילים בהפחתת אקנה כוללים: חומרי ניקוי ללא מרשם כמו Neutrogena ו-Clean & Clear המכילים חומצה סליצילית; קרמי לחות עם פורמולה דלת שמן, כמו קרם Cetaphil או קרמקס שפתיים; ו לחות -חומרי ניקוי עשירים המכילים חומצה גליקולית. בואו נדבר על מחטי המיקרו!!!

מדוע נוצר אקנה בפנים?

אקנה הוא מצב עור המתרחש כאשר זקיקי השיער סתומים בשמן, תאי עור מתים וחיידקים.

הגורם לאקנה קשור בדרך כלל להורמונים ולמתח. עם זאת, ישנם גורמים נוספים כמו אקלים והמוצרים המשמשים על העור שיכולים גם הם לתרום להתפרצויות אקנה. ניתן להסתיר את האקנה באמצעות איפור או להעלים אותו באמצעות טיפול באקנה.

אקנה נוצר על הפנים בגלל נקבוביות סתומות הנגרמות על ידי שמן, תאי עור מתים וחיידקים. ניתן להסתיר את האקנה באמצעות איפור או להעלים אותו באמצעות טיפול באקנה.

אקנה היא מחלת עור הפוגעת בפנים, בצוואר, בחזה, בגב ובזרועות העליונות. זה נגרם מייצור עודף של שמן בנקבוביות העור. אקנה מתרחשת בדרך כלל במהלך ההתבגרות כאשר ההורמונים משתנים ויכולה להימשך עד לבגרות.

הטיפולים הנפוצים ביותר באקנה הם תרופות מקומיות או אנטיביוטיקה דרך הפה המפחיתים את כמות השמן על העור.

אקנה היא מצב עור שכיח הגורם להיווצרות פצעונים על הפנים.

אקנה נגרמת מייצור מוגזם של סבום, נקבוביות סתומות וחיידקים. בדרך כלל, אקנה נוצר באזורים עם יותר בלוטות חלב כמו הפנים. אקנה בדרך כלל נעלמת עם הזמן, אך ישנם טיפולים זמינים שיעזרו להיפטר מהר יותר.

ישנן דרכים רבות להיפטר מאקנה וחלקן כוללות: העלמת אקנה, הסתרת אקנה וטיפול באקנה.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן