איך לבחור תאורה לבית חדש?

בבחירת גופי תאורה, חשוב לקחת בחשבון הן את האסתטיקה והן את הפרקטיות של הגוף.

גופי תאורה ממוקמים לרוב בחדרים המשמשים לפעילויות כמו קריאה, בישול או אכילה. סוג גוף התאורה הדרוש יהיה תלוי בגודל ובפריסה של החדר. הסוגים הנפוצים ביותר של גופי תאורה הם:

-מנורות

-אורות תליון

-אורות תקרה

-אורות קיר

– מנורות רצפה

-מנורות שולחן

תאורה היא חלק חשוב מאוד בכל בית ויש לבחור אותה בתבונה. ישנם היבטים רבים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת גופי התאורה הנכונים לבית.

– גודל: גופי תאורה מגיעים בגדלים שונים, ולכן צריך לוודא שהם יתאימו לחלל שלכם. אם יש לך חדר גדול יותר, תרצה לקבל אביזרים גדולים יותר, אבל אם יש לך חדר קטן יותר, עדיף לקבל חדרים קטנים יותר.

– מיקום: צריך לחשוב גם לאן יעבור המתקן בבית ואיזה סוג אור הוא יספק שם. לדוגמה, אם יש אזור מסוים בבית שלך שצריך יותר אור מאחרים אז אולי תרצה למקם שם גוף או אם אתה מחפש משהו שיכול לספק אור סביבה אז אולי

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לקבוע את כמות האור שאתה רוצה. זה יעזור לך לבחור את האביזרים הנכונים לחדר שלך. לדוגמה, אם אתה רוצה הרבה אור, אז נברשת עשויה להיות בחירה טובה. אם אתה לא רוצה הרבה אור, אז תאורה שקועה או נורות תליון עשויות להיות בחירה טובה יותר.

בחירת גופי תאורה יכולה להיות משימה מכריעה מכיוון שיש כל כך הרבה אפשרויות בשוק. עם זאת, כשמדובר בבחירת אביזרים חדשים לבית, יש כמה דברים שכדאי לזכור לפני רכישתם. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לקבוע את כמות האור שאתה רוצה. זה יעזור לך לבחור את האביזרים הנכונים לחדר שלך. לדוגמה, אם אתה רוצה הרבה אור, אז אולי תתעניין בצוהר. אם אתה רוצה לשלם פחות ולהשתמש באור הטבעי, אז אולי תתעניין בתריסי חלונות. גודל החדר הוא עוד שיקול חשוב בבחירת גופי תאורה מכיוון שחלק מהגופים תופסים יותר מקום מאחרים. לדוגמה, תקרות גבוהות עשויות לדרוש מתקן גדול יותר מאשר מנורה דקיקה.

איך לבחור תאורה לבית חדש?

בחירת גוף התאורה המתאים לבית החדש חיונית ליצירת סביבה נוחה ומסבירת פנים.

הצעד הראשון הוא להגדיר איזה סוג תאורה אתה רוצה: כללי, משימה, מבטא או דקורטיבי.

אם אתם צריכים תאורה כללית – חשבו כמה אור אתם צריכים (בהיר או עמום), היכן היא תותקן (תקרה או קיר) ואם אתם צריכים מתקן שניתן לעמעום. אם אתם רוצים תאורת משימות – חשבו היכן היא תותקן (תקרה או קיר) ואם היא צריכה להיות בהירה. אם אתם רוצים תאורת הדגשה – חשבו על צבע האור שיתאים ביותר לצרכים שלכם. אורות דקורטיביים משמשים בעיקר למטרות קישוט והם אינם מציעים יתרונות אחרים כמו מתן אור.

תאורה היא חלק מכריע בכל בית. זה יכול ליצור או לשבור את העיצוב, ולכן חשוב לבחור את המתקנים הנכונים.

ישנם שלושה דברים שיש לקחת בחשבון בבחירת מתקן: סגנון, גודל וסוג. סגנון הוא יותר על העדפה אישית וטעם, אבל גודל וסוג הם החלטות אובייקטיביות יותר.

בחירה נכונה של גופי תאורה לבית היא החלטה קשה. זה יכול להיות מכריע למצוא את המתקן המושלם שישלים את הבית שלך ויגרום לו להיראות יפה יותר.

המאמר הבא יעזור לכם להבין את סוגי גופי התאורה השונים וכיצד הם משמשים בחדרים שונים בבית.

הבנת הסוגים השונים של גופי תאורה וכיצד הם משמשים בחדרים שונים בבית יכולה לעזור לך לקבל החלטה מושכלת בעת בחירת חדשים לבית שלך.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן