זה רק אני והגלשן שלי

גלשנים הם לוחות שגולשים משתמשים בהם כדי לתפוס גלים. הם מגיעים בצורות וגדלים רבים, התלויים בסוג הגלישה אליה הם משמשים. לדוגמה, לונגבורד משמש בדרך כלל לגלישה למרחקים ארוכים בעוד ששורטבורד משמש בדרך כלל לגלישה בעלת ביצועים גבוהים.

איך לבחור גלשן בפעם הראשונה?

זה יכול להיות קשה לבחור גלשן בפעם הראשונה. יש כל כך הרבה אפשרויות וצורות שונות, שקשה לדעת מאיפה להתחיל.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להבין איזה סוג גלשן הכי מתאים לך. על איזה גלים אתה רוצה לגלוש? באילו תנאים תגלשו? האם אתה רוצה משהו קל או קשה לתמרון?

הדרך הטובה ביותר לבחור גלשן בפעם הראשונה היא לחשוב על סגנון הגלישה, הגודל, הצורה והתקציב. גלישה היא ספורט שדורש הרבה מיומנות ותרגול. על מנת להצליח, חשוב להצטייד בציוד המתאים. זה כולל גלשן אידיאלי לגובה ולמשקל שלך.

בחירת הגלשן הנכון יכולה להיות קשה, אבל יש כמה קווים מנחים בסיסיים שיעזרו לך לקבל החלטה מושכלת כשמגיע הזמן לרכוש אחד.

הדבר הראשון שאתה רוצה לעשות הוא להבין איזה סוג לוח אתה רוצה – ארוך או קצר? רחב או צר? כל אלו הן שאלות שיעזרו לצמצם את האפשרויות שלך כשאתה מסתכל על גלשנים באופן אישי.

גורם נוסף שכדאי לחשוב עליו בבחירת גלשן הוא על איזה סוג גלים אתה רוצה לרכוב – נקודת ברייק, הפסקת חוף, הפסקת שונית? הידיעה הזו תעזור גם לצמצם את הבחירות שלך מכיוון שיש לוחות שונים לכל סוג גל.

בחירת גלשן בפעם הראשונה יכולה להיות קשה מאוד. אבל אל דאגה, ריכזנו רשימה של שלבים שיקלו על התהליך הזה.

– התחל עם שיעורי גלישה כדי לדעת מה אתה מחפש והיכן לחפש את זה.

– קחו בחשבון את התקציב שלכם ואת סוג הגלים שאתם רוצים לגלוש בהם: לונגבורד, שורט בורד או דג בורד.

– בדקו אם הלוח עמיד וכמה משקל הוא יכול לקחת לפני שהוא מתחיל לשקוע.

– חשבו באיזו תדירות אתם מתכננים לגלוש – אם אתם מתכוונים לעשות זאת באופן קבוע, אז לכו על בורד יקר יותר שיחזיק מעמד זמן רב יותר.

בחירת גלשן היא משימה לא פשוטה למתחילים. אבל זה לא בלתי אפשרי למצוא את המושלם עבורך. הנה כמה טיפים איך לבחור גלשן בפעם הראשונה. גלשן הוא הציוד החשוב ביותר שגולש צריך. הסיבה לכך היא שהוא קובע על סוג הגלים שאתה יכול לרכוב וכמה קל יהיה לרכוב עליהם.

ישנם גורמים רבים שבאים לידי ביטוי בעת בחירת גלשן בפעם הראשונה. גורמים אלה כוללים את רמת הגלישה שלך, המשקל שלך, הגובה שלך ואיזה סוג של גלים אתה מחפש לגלוש.

– בחר קרש שמתאים לגודל הגוף ולמשקל שלך. זה תמיד צריך להיות כבד יותר ממך, אבל לא כבד מדי כך שאתה לא יכול לסחוב אותו לבד.

– דרך טובה לדעת אם הלוח מתאים לך היא לעמוד עליו ולראות אם שתי כפות הרגליים שלך משתלבות בנוחות על גבי הסנפירים. אם הם לא, אז זה לא המידה המתאימה לך.

– כדאי גם לוודא שאין קצוות חדים או ברגים בולטים שכן הם עלולים לגרום לפציעה בזמן הגלישה.

סוגי גלשנים:

Longboard: הוא בדרך כלל באורך של 9 רגל או יותר ועשוי מפיברגלס או עץ. יש לו אף רחב וזנב מוארך שיכול להיות רחב עד 4 מטר. העיצוב של הלוח הופך אותו למושלם לרכיבה למרחקים ארוכים.שורטבורד: סוג זה של בורד מתאים ביותר לגלישה בעלת ביצועים גבוהים מכיוון שאורכו קצר יותר מהלונגבורד והאף שלו צר בהרבה מזה של הלונגבורד. הזנב גם לא משתרע אחורה כמו זה שעל הלונגבורד.

נועדו לתת לגולשים יותר מצוף ויכולת תמרון בגלישה.
טריקים: על הקרש רוכבים עם רגל אחת על הזנב, ורגל אחת לפני הקרש על סנפיר או כרית קצף הנקראת "רפידה". הרוכב רוכן קדימה, לכיוון מרכז או חרטום הקרש בזמן ביצוע הגריינד. במהלך תנועה זו, הוא יכול גם להשתמש בידו הפנויה כדי לשפשף את ידיו ולזרוק מים על ראשו.

ישנם סוגים רבים של גלשנים, אך ניתן לסווג אותם לשלוש קטגוריות עיקריות: לוחות קצרים, לוחות ארוכים והיברידיים.

הסוג הפופולרי ביותר של גלשן הוא הגלשן הקצר מכיוון שבדרך כלל קל יותר לתמרן ולשלוט בהם במים. לוחות קצרים מועדפים גם על ידי מתחילים מכיוון שהם מציעים יותר יציבות מאשר לוחות ארוכים. גלשנים ארוכים יותר יכולים להיות קשים למתחילים מכיוון שהם זקוקים ליותר איזון ברכיבה עליהם כדי להישאר זקופים על הגלים.

לגולשים קצרים יש בדרך כלל עמדה צרה יותר ואילו לגולשים ארוכים יש עמדה רחבה יותר על הלוח שלהם וזו הסיבה שבדרך כלל קל יותר למתחילים ללמוד על קצר יותר. לוחות היברידיים נמצאים איפשהו בין שני הקצוות הללו ומספקים אופציה לאנשים שרוצים משהו שנופל בין שני סוגי הלוחות האחרים.

גלישה היא פעילות שקיימת כבר מאות שנים. זה ספורט שדורש הרבה מיומנות וידע. גלשן הוא הכלי החשוב ביותר בגלישה. קיימים בשוק סוגים שונים של גלשנים, אותם ניתן לבחור בהתאם לצרכים ולרמת המומחיות.

Funboards: ללוחות אלו יש יותר נפח מאשר ללונגבורדים, מה שמקל על הרוכבים לתפוס גלים בפחות מאמץ

דינגי: זה לוח קטן עבור גלים קטנים או מתחילים שרוצים ללמוד לרכוב על גלים

Shortboard: לוחות אלו קצרים, רחבים וקלים יותר מ-longboards, מה שמקל עליהם לתמרן במים

מה זה גלשן סופט?

גלשן סופט הוא סוג של גלשן שנועד שיהיה קל יותר והוא בדרך כלל צף יותר ובעל מרכז כובד נמוך יותר.

לוחות רכים נתפסים לרוב כידידותיים יותר למתחילים מאשר לוחות קשיחים, אך הם אינם טובים כל כך לגלישה בגלים. ללוחות רכים יש בדרך כלל ליבת קצף ועור רך ועבה יותר מבחוץ. זה מקל עליהם לחתור ולתפוס גלים איתם, אבל הם לא מחזיקים מעמד לאורך זמן או מתפקדים טוב בגלים גדולים.

גלשן רך עשוי בדרך כלל מקצף ויהיה בעל מרכז כובד נמוך יותר מגלשן מסורתי. זה מקל על מתחילים לעמוד על הלוח ולהישאר על הרגליים בזמן שהם גולשים.

גלשן רך הוא סוג של גלשן שעשוי מקצף. הקצף הוא לרוב PVC או פוליאתילן וניתן להשתמש בו בכל סוגי הגלים, מקטן ועד גדול.

היתרון העיקרי של גלשן סופט הוא בכך שהוא מספק ציפה ויציבות. זה עושה אותם קל יותר לשלוט מאשר לוחות קשיחים מסורתיים שהם הרבה יותר רגישים לתנאי הגלים. לוחות רכים הם גם הרבה יותר קלים, כך שקל יותר לסחוב אותם ולאחסן אותם כאשר אינם בשימוש.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן