ד"ר חן שפירא – שילוב נשים בדירקטוריונים של סטארט-אפים וחברות הייטק מובילות

ד"ר חן שפירא שותפה מייסדת ב- Quai.MD טוענת שניתן וצריך לשלב הרבה יותר נשים בדירקטוריונים של הסטארטאפים וחברות ההיטק הגדולות.

הטובות לסטארטאפ, הטובות יותר לדירקטוריון

בכל תחום שבו נשים שולבו כמנהלות בכירות תרומתן הייתה ברורה, בין אם מדובר על תפיסת מחשבה מגוונת, ניהול אנושי וטוב של כוח האדם,התמודדות יצירתית וטובה עם משברים עסקיים, קבלת החלטות איכותית, יכולת יצירת קשרים עסקיים ברמה גבוהה והצלחה מוכחת בניהול החברות.
אם נשאל את האדם הממוצע ברחוב, באילו תחומים במשק יש הרבה נשים בתפקידים מגוונים ובדגש על תפקידים בכירים, כנראה שתחומי ההייטק והסטארטאפים לא יהיו בעשירייה הראשונה, אם בכלל.
ולמרות זאת, בעוד שתחומים רבים כבר התקדמו באופן ניכר בכל הקשור לשילוב נשים בהנהלה הבכירה ובדירקטוריונים של החברות, דווקא הסטארטאפים בולטים לשלילה בכל הקשור לשילובן של הנשים . הדבר נכון גם לחברות גדולות ומובילות במשק בישראל.
ד"ר חן שפירא מהסטארטאפ Quai.MD, מצביעה על הצורך בהעלאת מספר המנהלות הבכירות שתוביל לאפשרות לשילוב יותר נשים בדירקטוריונים של הסטארטאפים וחברות ההיטק הגדולות: "קידום נשים אל הדירקטוריון של חברת סטארטאפ הוא חובה, אנחנו נמצאים במצב של מה קדם למה, הביצה או התרנגולת, מכוון ואם מספר הנשים בהייטק הוא נמוך יחסית למספר הגברים, מספר הנשים המנהלות בהייטק הוא נמוך עוד יותר וכך גם בתפקידי ניהול בכיר ואם רוצים לקדם מנהלות בכירות בהייטק שהוכיחו את עצמן אל שולחן הדירקטוריונים צריך להתחיל מלהגדיל את מספר המנהלות הבכירות בהייטק".
ד"ר חן שפירא מציעה פתרונות לקידום נשים אל תפקידים בכירים בסטארטאפים: "האופציה הראשונה היא להכשיר את דור העתיד עם תוכניות ייעודיות לנשים בהייטק כבר בבתי הספר והתיכונים, אופציה נוספת היא הכשרת נשים מנהלות בתחומים שונים לתפקידי ניהול בהייטק בליווי מנטוריות. בנוסף, ניתן למשוך מנהלות בכירות בתחומים שמחוץ להייטק אל סטארטפים, נשים שהצליחו להוכיח יכולות ניהול בולטות ישתלבו בדירקטוריון של חברת ההייטק ויתרמו לגיוון המחשבתי והניהולי של החברה".

העולם משתנה: חברה עם מיעוט נשי בהנהלה נתפסת מיושנת

הדבר האחרון שסטארטאפ רוצה הוא להיתפס מיושן ולא חדשני, המבינים דבר או שניים במיתוג ומוניטין של חברה יודעים ששיווק הוא דבר מורכב וכולל בתוכו גם את הפנים של החברה, הגורמים הניהוליים הבכירים.
בעידן הנוכחי חברה שאין בה גוון של העובדים, בדגש על נשים מנהלות בכירות, או שיש בה מיעוט בולט של מנהלות מול רוב מנהלים גברים, נתפסת כמיושנת אל מול חברה בניהול של אישה או ביחס שווה או מספיק מגוון בין גברים לנשים הנתפסת כחברה מתקדמת וחדשנית, הדבר לא רק ימשוך ויישמר עובדים ומנהלים איכותיים אלא גם ימשוך יותר משקיעים פוטנציאליים, כפי שזה בא לידי ביטוי גם במחקרים השונים שבדקו את הקשר שבין הנהלה נשית בהייטק להצלחת החברה.

ד"ר חן שפירא מדגישה כי קידום נשים חשוב שלא יהיה על פי החלטה מיגדרית בלבד, אלא רק לפי כישורים מצוינים והתאמה לצורכי החברה או הסטרטאפ.  את המנהל הבכיר או המנהלת הבכירה בוחנים לפי כישורים ותוצאות, ןעל כן ככל שיותר נשים מוכשרות ייקלטו בחברות ההיטק והסטארטאפים, הגיוון המגדרי בהנהלה הבכירה של הסטארטאפים יבוא באופן טבעי".

אהבת את: ד"ר חן שפירא – שילוב נשים בדירקטוריונים של סטארט-אפים וחברות הייטק מובילות? אפשר לשתף!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

אולי יעניין אותך גם

תוכן עניינים

דילוג לתוכן