אורן קובי גייס 10 מיליון שקל ממשקיעים לטובת פרויקט אנרגיה מתחדשת

אורן קובי שגייס כבר מעל 10 מיליון שקל לפרויקט אנרגיה מתחדשת מסביר מדוע שווה להשקיע בתחום זה.

למה שווה להשקיע בתור יזם שמחפש השקעה באנרגיה סולארית? אורן קובי אשר גייס 10 מיליון שקל לטובת פרויקט אנרגיה סולארית מסביר!

השקעה באנרגיה סולארית: הזדמנות מוארת ליזמים

נוף האנרגיה העולמי עובר מהפך עמוק. ככל שהחששות משינויי אקלים, הידרדרות סביבתית וביטחון אנרגטי מתעצמים, המעבר למקורות אנרגיה מתחדשים הפך הכרחי. בין המקורות הללו, אנרגיה סולארית בולטת כשדרה מבטיחה במיוחד, המציעה אינספור הזדמנויות ליזמים. להלן סיבות משכנעות מדוע כדאי לשקול השקעה באנרגיה סולארית עבור יזמים שחושבים קדימה.

1. ביקוש הולך וגובר לאנרגיה נקייה:
הקונצנזוס העולמי על הצורך להילחם בשינויי האקלים הוביל לביקוש מוגבר לאנרגיה נקייה. אנרגיה סולארית, בהיותה אחד המקורות המתחדשים הנגישים והשופעים ביותר, נמצאת בחזית המעבר הזה. ככל שמדינות מציבות יעדים שאפתניים להפחתת פליטת פחמן, הביקוש למתקנים סולאריים, הן ברמת השירות והן ברמת הצרכן, צפוי לעלות באופן אקספוננציאלי.

2. התקדמות טכנולוגית:
התעשייה הסולארית הייתה עדה להתקדמות טכנולוגית משמעותית בעשור האחרון. חידושים אלו לא רק שיפרו את היעילות של פאנלים סולאריים אלא גם הורידו עלויות. עבור יזמים, משמעות הדבר היא טווח רחב יותר לשוק, שכן פתרונות סולאריים הופכים לזמינים עבור פלח גדול יותר של האוכלוסייה. יתרה מכך, ההתקדמות בפתרונות אחסון אנרגיה, כמו סוללות, מטפלות בבעיות הפסקות הקשורות לאנרגיה סולארית, מה שהופך אותה למקור אנרגיה אמין יותר.

3. עלויות יורדות:
עלות המתקנים הסולאריים צנחה עם השנים, מה שהופך אותם לתחרותיים עם מקורות אנרגיה קונבנציונליים, ובמקרים רבים זולים יותר. ע"פ אורן קובי, מגמה זו צפויה להימשך, ולהגביר עוד יותר את הכדאיות הכלכלית של פרויקטים סולאריים. עבור המשקיעים, זה מתורגם להחזר אטרקטיבי על ההשקעה ותקופות החזר קצרות יותר.

4. הזדמנויות מגוונות:
המגזר הסולארי אינו מוגבל רק להתקנות פאנלים. הוא כולל מגוון רחב של הזדמנויות, מייצור והפצה ועד פיתוח תוכנה לניהול אנרגיה. יזמים יכולים גם לחקור אזורים כמו תחנות טעינה לרכב חשמלי המונע על ידי שמש, מתקני התפלה מבוססי שמש ופתרונות סולאריים מחוץ לרשת לאזורים מרוחקים. הגיוון הזה מאפשר למשקיעים למצוא נישה שתואמת את המומחיות והעניין שלהם.

5. תמריצים ממשלתיים:
מתוך הכרה בחשיבותה של אנרגיה מתחדשת, ממשלות רבות ברחבי העולם מציעות תמריצים לקידום אימוץ אנרגיה סולארית. תמריצים אלה יכולים לבוא בצורה של זיכוי מס, מענקים, תעריפי הזנה או הלוואות מסובסדות. עבור יזמים, תמריצים כאלה יכולים להפחית משמעותית את הסיכונים הפיננסיים הכרוכים בפתיחת מיזם חדש במגזר הסולארי.

6. השפעה סביבתית וחברתית:
מעבר לתשואות הכספיות, השקעה באנרגיה סולארית מציעה ליזמים את ההזדמנות להשפיע על איכות הסביבה והחברתית. על ידי קידום אנרגיה נקייה, הם תורמים להפחתת פליטת גזי חממה, מאבק בשינויי האקלים וצמצום ההשפעות המזיקות של זיהום על בריאות הציבור. יתרה מכך, פרויקטים סולאריים, במיוחד באזורים מוחלשים, יכולים ליצור מקומות עבודה ולעורר כלכלות מקומיות.

7. נוף אנרגיה עתידי:
נוף האנרגיה העולמי הולך ללא ספק לכיוון ביזור. עם עלייתן של רשתות המיקרו והדגש על חוסן אנרגטי, מקורות לייצור אנרגיה מקומיים כמו שמש ישחקו תפקיד מרכזי. יזמים שמשקיעים באנרגיה סולארית ממקמים את עצמם בצורה חיובית בפרדיגמת האנרגיה המתפתחת הזו.

8. פוטנציאל שוק גלובלי:
הפוטנציאל לאנרגיה סולארית אינו מוגבל לאיזור ספציפי כלשהו. מהמדבריות שטופי השמש של אפריקה והמזרח התיכון ועד לגגות המרכזים העירוניים באירופה ובצפון אמריקה, הפוטנציאל לפריסת אנרגיה סולארית הוא עצום. שוק גלובלי זה מציע ליזמים הזדמנות להרחיב את המיזמים שלהם מעבר לגבולות מקומיים או אזוריים.

אורן קובי ממשיך ומוסיף כי מגזר האנרגיה הסולארית מציג מקרה השקעה משכנע ליזמים. השילוב של התקדמות טכנולוגית, ירידה בעלויות, מדיניות ממשלתית תומכת והביקוש הגלובלי הגובר הופכים אותו למגזר בשל לחדשנות וצמיחה. מעבר לתמריצים הפיננסיים, ההזדמנות להניע שינוי משמעותי באופן שבו העולם מייצר וצורך אנרגיה מוסיפה רובד של מטרה למסע היזמי. בעוד העולם עומד בפתחה של מהפכת אנרגיה מתחדשת, ליזמים יש הזדמנות פז להיות בחזית ולהוביל את המטען לעבר עתיד בר קיימא.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן